Як вибрати циркуляційний насос: гід за параметрами актуальних моделей у 2019 році| інтернет-магазин БТ-Сервис
Доставляємо БЕЗКОШТОВНО по Україні!

Як вибрати циркуляційний насос: гід за параметрами актуальних моделей у 2019 році

Більшість приватних будинків, дачні будиночки, квартири в новобудовах та виробничі приміщення вже використовують або переходять на автономне, незалежне від центральних котелень та ТЕЦ, опалення. І якщо ще 10-15 років тому кожен власник стикався з проблематичним обігрівом простору через неоднакове прогрівання контуру, то тепер ця недоробка повністю виключена.

Примусовий рух води в опалювальних системах і, як наслідок, рівномірне розподілення тепла по всій площі будівлі стало можливим завдяки використанню сучасних циркуляційних насосів для опалення. Це прилад, який дозволив власникам у рази спростити створення опалювального вузла, не прив'язуючись ні до нижньої точки монтажу котла, ні до діаметра трубопроводу, ні до кількості контурів чи кількості поворотів.

Крім цього, на відміну від природної циркуляції, система з примусовим типом у рази прискорює прогрів і самого теплоносія (води), і всієї площі будівлі – вже через кілька хвилин після запалу котла вода у всіх трубах досягає однакової температури. Тепер проблема нерівномірного прогріву радіаторів по контуру повністю виключена - і перші (щодо черговості розташування від котла), і останні батареї з цим обладнанням завжди рівної температури.

Про те, як вибрати циркуляційний насос, від яких параметрів слід відштовхуватися і як зіставити технічні характеристики обладнання з системою опалення, що вже є або планується, читайте далі в матеріалі, також можете ознайомитися з товарами за посиланням.

Циркуляционные насосы

Пристрій та принцип роботи опалювального циркуляційного насосу

Насос опалення інтегрується безпосередньо в мережу, найчастіше – на лінію зворотної подачі води. Такий принцип обумовлений нижчою температурою теплоносія, ніж на лінії безпосередньо після самого котла (термін експлуатації пристрою в такому разі буде значно нижчим, а сполучні елементи та прокладки швидко зносяться). Працює пристрій від стандартної мережі 220 вольт.

Виробники сучасних моделей пропонують користувачам купити циркуляційний насос, так званого, мокрого роторного типу – зносостійкі, надійні та недорогі варіації. Вони, на відміну «сухих» типів, вода виступає одночасно у ролі мастила, і охолоджуючого агента – вона надходить усередину самого двигуна. Такі моделі значно компактніші, ніж попередні аналоги, до того ж, на відміну, знов-таки, від попередників, практично не виробляють специфічного монотонного шуму.

Значно підвищився термін експлуатації обладнання – насос для опалення приватного будинку служить без профілактичних і ремонтних робіт від семи до п'ятнадцяти років. Проте ККД (коефіцієнт корисної дії) у таких пристроях дещо нижчий, на рівні 60%, але цей недолік з лишком компенсується достатньою споживаною потужністю – від 40 до 120-ти ватів у типових моделях для побутового використання.

Части циркуляционного насоса

Основні параметри

Візуально всі пристрої ідентичні за конструктивними характеристиками, однак, відрізняються як за сумісністю з тими чи іншими типами опалювальних систем, так і за продуктивністю та, звичайно, за ціною циркуляційного насоса. Ключовими параметрами фахівці називають такі:

  • Установча довжина – це відрізок між різьбленням та приєднувальними патрубками, у стандартних (побутових) моделях він дорівнює 18 сантиметрам;
  • Тип теплоносія – вода або спеціальна рідина;
  • Експлуатаційні умови та максимальна температура теплоносія;
  • Розмір патрубка для приєднання трубопроводу – для приватних будинків та квартир найчастіше використовуються патрубки до 4 см у діаметрі (2,5; 3,2 см тощо);
  • Кількість швидкостей – від однієї до трьох, найчастіше, оптимальна швидкість обирається залежно від необхідної температури радіаторів (у разі підвищення температури надворі швидкість можна робити нижче, і навпаки). Перемикач, як правило, зручно розташований на корпусі пристрою;
  • Продуктивність - параметр, який визначає кількість теплоносія, необхідного для перекачування насосом для здійснення останнім оптимальної тепловіддачі. Позначається у літрах за хвилину;
  • Натиск – це показник, яким виробники позначають здатність двигуна піднімати теплоносій на певну висоту. Найчастіше напір позначається в метрах, наприклад, максимальна межа 4,6 і 8 м цілком достатня для одно- та двоповерхових будинків.

Не менш важливим при виборі правильного насоса для опалення є рівень енергоспоживання. Незважаючи на економічність, багато виробників почали маркувати обладнання згідно з регламентами міжнародної класифікації (літерами, де А – найбільш економічний варіант).

Якщо вам необхідно вибрати циркуляційний насос для ГСВ, варто звертати увагу на моделі, корпус яких виготовлений з латуні, нержавіючої сталі або бронзи. Це зумовлено корозійною чутливістю чавуну до кисню, якого у водопровідній воді значно більше, ніж у замкнутому контурі системи опалення.

Як підібрати циркуляційний насос для системи опалення

Європейські регламенти рекомендують відштовхуватися від наступних норм споживання тепла: від 70-ти до 100 ватів для багатоквартирних будинків, і близько 30-50 ватів для приватного фонду (залежно від якості теплоізоляції стін та даху). Це перший критерій, який необхідно врахувати власникам.

Далі для вибору циркуляційного насоса для опалення в приватному будинку важливо позначити параметри, що визначають правильність покупки. Це – продуктивність (здатність пристрою за певний часовий проміжок перекачати таку кількість теплоносія, якого буде достатньо для необхідної тепловіддачі), і напір (опір гідросистеми, який необхідно подолати насосу для перекачування теплоносія). Отже:

Розрахунок продуктивності

Вам або фахівцю, який здійснює монтаж циркуляційного насоса для опалення будинку чи ГВП, необхідно скористатися простою, але досить ефективною формулою розрахунку продуктивності обладнання. Виглядає вона так:

Q = W / C * (t2-t1)

У розрахунку беруть участь такі показники:

- Потужність котла або сумарна потужність декількох котлів - W;

- коефіцієнт теплопровідної здатності води у Вт, за нормований показник береться 1,163 Вт, якщо розрахунок виробляється у літрах – З;

- температура зворотної подачі води в опалювальному або водяному контурі (в середньому, близько 50-65 градусів) – t1;

- температура води на подачі (безпосередньо біля котла, в середньому, близько 70-80 градусів) – t2.

Припустимо, потрібно правильно підібрати циркуляційний насос для будинку, площа якого становить 100 кв. м., а потужність казана, відповідно, 10 кВт. Температура в подачі, припустимо, дорівнює 70 градусів, а зворотного потоку - 50 градусів, отже:
Продуктивність = 1000/1,163 * (70-50) = 43 м. куб.

Це показник середнього рівня, яким наділяється величезна кількість недорогих циркуляційних насосів для опалення.

Розрахунок напору

Це показник робочого тиску, для позначення якого вам потрібно розрахувати тиск безпосередньо вашої гідравлічної системи. Напір – багатокомпонентний параметр, самостійно і без специфічних знань, який розрахувати вкрай складно, оскільки необхідно враховувати не тільки діаметр труб та їхню сумарну довжину, але й кількість кутів, клапанів, тиск котла, параметри кожного радіатора тощо. Тому для того щоб купити циркуляційний опалювальний насос з мокрим ротором, достатньо враховувати усереднені параметри.
У приватних будинках внутрішній тиск системи опалення знаходиться в межах 2-х метрів (йдеться про одно- та двоповерхові будівлі, площа яких знаходиться в межах 100-250 кв. м.). Правильно вибрати насос для опалення вам допоможе така формула:

H = (R x I x FZ)

У розрахунку беруть участь такі показники:

- Втрати швидкості потоку за рахунок сили тертя (приблизно 15 мм на 1 п.м. труби) - R;

- сумарний погонаж трубопроводу – I;

- загальне опір всіх функціональних вузлів (кранів, котла, батарей), середнім показником вважається коефіцієнт 1,3, за наявності термостатичного крана збільшується до 2,2 – FZ.

Розрахунок напору для умовного будинку з контуром опалення, довжина якого становить 86 метрів, наступний:
Натиск = (0,015 * 86 * 1,3) = 1,68 метра.

Ваше завдання – купити циркуляційний насос для опалення , параметри якого будуть знаходитись у допустимій для зазначеного референсу зоні.

Як відрізнити підробку циркуляційного насосу

Якщо ви плануєте купити циркуляційний насос недорого і в несертифікованих точках продажу, будьте готові до того, що вам спробують продати репліку популярного бренду, тобто дешевшу, ненадійну, але дуже подібну візуально модель пристрою.

Перше, на що слід звернути увагу якість фарбування корпусу. Вона має бути рівномірною, без очевидних нерівностей, а при незначній механічній дії – міцно триматися на основі. Друге – паспортні дані обладнання та заводський номер, які мають бути нанесені гравіюванням або методом штампування, а не фарбою. Третє - внутрішні вузли (тут допоможе досвідчений експерт або попереднє вивчення візуальних відмінностей оригінального насоса для системи опалення). Клеми мають бути прихованого, сучасного формату, кріплення кришки – з оригінальним гвинтом, а перемикач швидкостей (за наявності) – інтегрований у корпус. І, нарешті, практично жодна модель оригінальних пристроїв не постачається з кабелем живлення, і ціна насоса опалення – вона не повинна бути значно нижчою, ніж вартість, вказана на сайті виробника або в офіційному каталозі.

Компанія БТ-Сервіс є офіційним представником іменитих брендів, які виробляють насоси для опалення з мокрим ротором, готова аргументувати якість усіх товарів та гарантує їхню комплектність та відповідність стандартам! Не нехтуйте співпрацею з відповідальними продавцями, і вам не доведеться жертвувати своїм комфортом та нести непередбачені матеріальні витрати.