Система очищення води для квартири, будинку - підбір і розрахунок системи водоочищення | БТ-Сервіс
Доставляємо БЕЗКОШТОВНО по Україні!

Системи очищення води для приватного будинку, квартири

Система очищення води

Виявлення потреби клієнта при зустрічі або по телефону (у Києві та Київській області)

Отримання аналізу води від клієнта

Професійний підбір системи очищення води

Розробка індивідуального інженерного рішення відповідно до дизайнерського проекту клієнта

Проектування та впровадження інженерних рішень

Технічна підтримка – виділений спеціаліст, закріплений за клієнтом

Замовити

Кроки взаємодії

Системи очищення води для приватного будинку, квартиру

Чиста вода – це ключ до здорового життя. Ми використовуємо її для пиття, кулінарії, поливу рослин та багатьох інших потреб. Однак не всі джерела води мають однакову якість. Вода, що використовується в приватному секторі, надходить із свердловини або водопроводу і може містити шкідливі речовини, бактерії та віруси, які можуть шкодити здоров'ю. Якщо ви проживаєте в приватному будинку або квартирі, то можете контролювати якість води, що використовується. Існує безліч систем очищення води, які допоможуть забезпечити вашу родину чистою та безпечною водою.

Типи систем вентиляції.

Системи вентиляції за призначенням можуть бути припливними, витяжними та припливно-витяжними. За принципом спонукання системи - з природним та механічним спонуканням.

Системи очищення води у приватному будинку, котеджі.

Щоб правильно підібрати необхідне водоочисне обладнання та привести склад води до норм, водопідготовка води для господарських та питних потреб у котеджі завжди починається з аналізу води.

Як правильно взяти пробу води для аналізу:

Підготуйте чисту поліетиленову пляшку об'ємом 2 - 3 літри, яка раніше не використовувалася для ароматизованих напоїв і немає.

Відкрийте кран та спустіть воду протягом 10 хвилин.

Набирайте воду повільно, невеликим струменем по стінці пляшки, щоб мінімізувати попадання повітря. Заповніть пляшку водою вгору.

Перед закриттям кришки пляшки злегка стисніть пляшку, щоб максимально видалити повітря.

Напишіть дату, час, місце забору води та свою електронну пошту на наклейці або пляшці маркером, можна вкласти лист з цією інформацією в коробку з пляшкою води.

Надішліть пробу води в лабораторію не пізніше 12 годин з дати забору проби води.

За 5–7 днів отримайте аналіз води на електронну пошту.

Ці правила стосуються забору як води із свердловини, так і водопровідної.

Основні властивості води.

присмак та запах – це органолептичний показник, за ним можна судити про наявність певних домішок, наприклад, надлишок хлориду натрію, магнію, сірководню, заліза, алюмінію

каламутність - визначається кількість зважених частинок піску, глини, мулу та іншого

кольоровість – говорить про наявність органічних речовин природного чи промислового походження, а також підвищеного вмісту заліза

окислюваність – говорить про кількість органічних речовин природного походження у водах

сухий залишок – характеризує загальну кількість органічних речовин природного походження, а також солей кальцію, магнію, калію, натрію, важких металів та заліза.

жорсткість – показує загальну кількість солей кальцію та магнію

водневий показник (pH) – для питної води має бути в межах 6,5 – 8,5. pH менше 6,5 - кисле середовище, що у тривалій перспективі може негативно позначатися на роботі шлунково-кишкового тракту, pH більше 8,5 - лужне середовище. Також відображає здатність води призводити до осаду карбонату кальцію у водопровідних трубах та устаткуванні та викликати корозію.

залізо - вказує на сумарний вміст сполук Fe2+ і 3+, їх підвищення характерно для свердловинної води, оскільки є природною домішкою підземних вод, а у водопровідну воду залізо потрапляє з труб, що доставляють водою.

хлориди та сульфати – аніони, розчинні у воді. Хлориди у воді можуть впливати на сечовивідну систему, що призводять до підвищеного тиску та проблем серцево-судинної системи. Сульфати можуть викликати подразнення слизової оболонки шлунково-кишкового тракту, деякі мають проносний ефект.

фториди – рівень фтору визначає придатність води для пиття та приготування страв. Фтор бере участь у засвоєнні мікроелементів, у тому числі кальцію та впливає на опорно-руховий апарат, небезпечний як його надлишок, так і його недолік.

нітрати, аміак, нітрити – рівень їхнього змісту говорить про попадання у воду стоків з полів

також аналізуються показники вмісту таких речовин як кремнієва та вільна кислота, рівень сірководню та мікроорганізми у воді.

Основні етапи комплексної системи очищення води для приватного будинку.

Перший блок системи фільтрації води – попереднє очищення. Механічний фільтр грубої очистки у вигляді колби, всередині якої знаходиться картридж із спіненого поліпропілену відповідає за захист усієї системи від механічних домішок, призначений для первинної грубої очистки. Встановлюється на вхідному водопроводі. Механічний фільтр відповідає за видалення грубих механічних домішок – піску та домішок мулу, іржі. Встановлюючи такий фільтр, ви захищаєте всі наступні фільтри від засмічення.

Другий блок - основне очищення води може бути реалізована у вигляді колонного та кабінетного типу. Фільтр комплексного очищення – прибирає залізо та пом'якшує воду, виконує основні функції очищення відповідно до аналізу води. На даному етапі завдяки завантаженню, що фільтрує, відбувається видалення заліза, марганцю, амонію, органічних домішок, відбувається пом'якшення води за рахунок видалення солей жорсткості. У цьому блоці для очищення води використовується фільтр-клапан, який індивідуально налаштовується під характеристики води. В процесі очищення, всі забруднення затримуються у фільтрі, а при його регенерації, всі забруднення, що накопичилися, видаляються в каналізацію. Регенерація відбувається автоматично та відновлює властивості фільтра, що забезпечує його безперебійну роботу. Цей процес зазвичай відбувається вночі, коли водоспоживання мінімальне. Для постійної чистої води потрібно підтримувати рівень солі в баку. При такому виді очищення часто застосовується комплексне завантаження Ecomix A, що складається з п'яти компонентів та забезпечує видалення заліза, марганцю, а також солей жорсткості.

Третій блок – пост очищення води. Це етап тонкої фільтрації сорбційним вугільним картриджним фільтром, який прибирає сірководень із води, покращує її запах та смак.

Четвертий блок (опція) – ультрафіолетове знезаражування води. Ультрафіолетовий знезаражувач води – це пристрій, який використовується для знешкодження мікроорганізмів у очищеній воді за допомогою ультрафіолетових променів. Усі 4 блоки очищення води дозволяють підготувати воду для господарських потреб - для душу, прання, бойлера, миття посуду, але для того, щоб вода стала питною, необхідна установка фільтра зворотного осмосу.

П'ятий блок - доочищення питної води. На цьому етапі вода знезаражується або у разі присутності специфічних забруднень, таких як нітрити, нітрати, віруси та бактерії. На цьому етапі проводиться мінералізація води. Таке очищення води здійснюється за допомогою систем фільтрів зворотного осмосу .

Комплексна система водоочищення підбирається на базі отриманого аналізу води. Будь-яка система фільтрації працює як багатокомпонентна система очищення, де кожен ступінь очищення, кожен фільтр - вугільний, мембранний, грубої очищення, зворотний осмос, ультрафіолет або будь-який інший - це частина процесу очищення води та доведення її складу до ідеального.

Маючи аналіз води на руках можна приступити до наступного кроку – проектування системи водоочищення. У процесі проектування системи очищення води наш інженер підбере відповідно до аналізу води необхідне обладнання та фільтруючого завантаження, розрахує фільтроцикл та параметри регенерації системи. Також підбирається обв'язка, необхідна для підключення системи. Якщо регенерація буде проходити рідко, тобто ризик блокування завантаження, що фільтрує, що спричинить наступну заміну. Часта регенерація призведе до підвищеної витрати солі.

Котеджні рішення основного етапу системи очищення води бувають колонного та кабінетного типу . За якість фільтрованої води в колонних або кабінетних фільтрах відповідає фільтруюче завантаження. Розглянемо докладніше з чого складається популярне завантаження Ecomix, що фільтрує, і який її принцип роботи.

Склад фільтруючого матеріалу-завантаження Ecomix включає 5 активних компонентів, кожен з яких виконує свою функцію:

інертний матеріал - покращує процес зворотного промивання

сорбент FerroSorb призначений для зменшення вмісту заліза та марганцю у воді. Він здійснює це шляхом адсорбції на поверхні матеріалу, окислення, формування активного шару та автокаталітичного окислення, що призводить до зменшення вмісту основних форм заліза: розчиненого, окисленого, органічного та колоїдного.

сорбент HumiSorb використовується для зниження перманганатної окислюваності та кольоровості води. Органічні сполуки видаляються за механізмом електростатичної гідрофобної взаємодії

іонообмінна смола (катіоніт) пом'якшує воду. Процес фільтрації води через катіоніт призводить до заміни іонів твердості Ca2+ та Mg2+ на іони Na+. При регенерації іони кальцію та магнію змиваються в дренаж, а катіоніт насичується іонами натрію із сольового розчину.

кварцовий пісок використовується для рівномірного розподілу потоку води через фільтруючий матеріал під час промивання

оптимальна ефективність роботи Ecomix досягається при використанні свердловинної води, що подається безпосередньо на матеріал Ecomix, що дозволяє забезпечити найкраще видалення заліза та марганцю з води.

Регенерація фільтруючого матеріалу Ecomix:

в процесі експлуатації фільтруючий матеріал Ecomix регулярно піддається процедурі регенерації з використанням сольового розчину

на стадії регенерації сольовим розчином іони кальцію та магнію замінюються на іони натрію.

сполуки заліза та марганцю ефективно видаляються в процесі зворотного промивання завдяки поверхневому тертю зерен FerroSorb у киплячому шарі.

Унікальний механізм сорбції органічних сполук HumiSorb забезпечує ефективну регенерацію матеріалу.

Колони системи очищення води для дому.

Колони системи очищення води для дому забезпечують комплексне багатоступеневе очищення води від широкого спектру забруднень і навіть при перевищенні гранично допустимих концентрацій у кілька разів. Такі системи ефективні для води будь-якої якості, мають велику продуктивність, але займають багато місця і вимагають консервації на зиму в будинках сезонного проживання.

Колони для очищення води для дому застосовуються в комбінації з фільтруючими завантаженнями. Залежно від завантаження вони можуть виконувати функцію: пом'якшення - зниження утворення накипу, видалення заліза, аерації та кондиціювання води.

Корпус колони виготовлений з високо композитного матеріалу, така технологія дозволяє зробити конструкцію легкою і при цьому дуже міцною, володіючи максимальною стійкістю до навантажень і надійністю різьбових з'єднань. Корпус стійкий до іржі, корозії та може використовуватись з усіма видами хімічних реагентів. Матеріал внутрішнього покриття: високоякісний поліетилен харчового класу.

Колони відрізняються за типорозміром - чим більше колона, тим більше в ній матеріалу, що фільтрує, а значить тим вище продуктивність і довше час завантаження між регенераціями. Також обладнання може бути оснащене термочохлами та запасами солі. Термочохли надягають на корпус колони для захисту обладнання від утворення конденсату та корозії, утворення плісняви та грибка.

Кабінет системи очищення води для дому.

Кабінетна система очищення води для дому поєднує в собі кілька пристроїв - по суті це більш компактний вид колонної системи з фільтруючим завантаженням, блоком керування та сольовим баком усередині одного корпусу і чудово підходять у будинках, де місце установки обмежено прості в обслуговуванні. За рахунок найбільш популярної розсипки ECOMIX кабінетні фільтри ефективно видаляють такі поширені домішки як: залізо, органічні сполуки, марганець та солі жорсткості. Але так як всередині кабінетної системи водоочищення встановлена маленька колона в порівнянні з повнорозмірними колонними фільтрами, кабінетні системи водоочищення мають обмеження як за параметрами якості води, що надходить так і за їх продуктивністю. Наприклад, за рахунок відсутності системи аерації, кабінетний фільтр можна використовувати тільки при певній невисокій концентрації заліза у воді.

Кабінетні системи водоочищення мають ряд переваг перед колонними системами:

ергономічність та економія простору - один компактний фільтр замінює систему з двома колонами та сольовим баком

простота установки - не вимагає складних монтажних та пусконалагоджувальних робіт, додаткових матеріалів для обв'язування.

зручність використання - не вимагає складної заміни фільтроелементів, промивання, засипання кислотами, інтуїтивно зрозуміле управління

економічність - вимагає меншого обсягу солі, а отже, і меншого обсягу зливу води в дренаж

комфорт - безшумно працює, повністю автоматизовано

система плавно підлаштовується під сезонні зміни складу води, що забезпечує стабільну якість води протягом усього року.

Ультрафіолетовий фільтр.

На етапі знезараження води у комплексних системах водоочищення часто використовується ультрафіолетовий фільтр. Ця система використовує ультрафіолетове випромінювання для знищення бактерій та вірусів у воді. Вона не видаляє забруднення, тому часто використовується разом із іншими системами фільтрації. Ультрафіолетовий фільтр складається з металевого корпусу, всередині якого розміщена ультрафіолетова лампа у спеціальному кварцовому рукаві. Процес знешкодження починається з подачі води до корпусу ультрафіолетового знезаражувача. Потім потік води, що входить, омиває кварцовий чохол і отримує необхідну дозу ультрафіолетового опромінення, що призводить до знищення мікроорганізмів. Кварцовий чохол не тільки захищає ультрафіолетову лампу від забруднень, а й збільшує ефективність знезараження води. Ультрафіолетовий знезаражувач води є безпечним та екологічно чистим способом знезараження води, який не використовує хімічні реагенти та не змінює її смак та запах.

Фільтри зворотного осмосу.

Останній етап очищення води – підготовка питної води та води для приготування їжі. При всій своїй складній структурі та різноманітності засипок колонні та кабінетні системи водоочищення не видаляють з води ряд специфічних забруднень, такі як нітрати, нітрити, фториди, солі жорсткості, важкі метали, віруси та бактерії. Якщо у вашій воді присутні ці забруднення питної якості необхідно використовувати фільтри зворотного осмосу. Ця технологія дозволяє видалити з води не лише забруднення, а й бактерії та віруси – навіть такі як гепатит С та холера. Як правило, зворотний осмос встановлюється під кухонне миття. Варто пам'ятати, що зворотноосмотичні фільтри видаляють із води не тільки шкідливі, а й корисні мікроелементи, тому такі системи додатково оснащуються мінералізаторами, які одночасно коригують мінеральний склад води, впливає на її рН та органолептичні властивості – смак та запах. Як правило, усередині такого мінерального фільтру знаходиться суміш кальциту та високоякісного активованого вугілля зі шкаралупи кокосових горіхів.

Системи очистки води для квартири.

Проблеми з якістю води у багатоквартирних будинках України схожі у кожній області – це каламутність, неприємний запах, неприродна кольоровість, висока жорсткість води, а також вміст заліза та марганцю.

Базова проблема водопровідної води – каламутність.

Картриджний (магістральний) фільтр допомагає у вирішенні цієї проблеми на ранньому етапі водоочищення - введення води в квартиру, видаляючи пісок, іржу, частинки мулу з поверхні водопровідних труб та інші фракції.

Картриджні (магістральні) фільтри являють собою корпуси, в яких функцію очищення виконує не завантаження, що фільтрує, а змінний картридж. Існують картриджі механічного очищення, знезалізнення, пом'якшення, а також вугільні фільтри, які видаляють з води хлор та органічні сполуки, покращуючи смак та запах води. Картриджні фільтри встановлюються у магістраль водопостачання. В залежності від типу картриджа всередині корпусу магістральні фільтри можуть використовуватися як для попереднього очищення домішок так і в ролі основного етапу фільтрації, видаляючи солі жорсткості і заліза. Допустимо використання фільтра як фінішного етапу очищення для видалення дрібних фракцій та покращення смаку води. Періодичність заміни картриджів у магістральному фільтрі раз на 6 місяців.

Картриджні (магістральні) фільтри являють собою корпуси, в яких функцію очищення виконує не завантаження, що фільтрує, а змінний картридж. Існують картриджі механічного очищення, знезалізнення, пом'якшення, а також вугільні фільтри, які видаляють з води хлор та органічні сполуки, покращуючи смак та запах води. Картриджні фільтри встановлюються у магістраль водопостачання. В залежності від типу картриджа всередині корпусу магістральні фільтри можуть використовуватися як для попереднього очищення домішок так і в ролі основного етапу фільтрації, видаляючи солі жорсткості і заліза. Допустимо використання фільтра як фінішного етапу очищення для видалення дрібних фракцій та покращення смаку води. Періодичність заміни картриджів у магістральному фільтрі раз на 6 місяців.

Редуктор тиску, який встановлюється на введенні води в квартиру, також має сітковий фільтр, здатний видаляти великі фракції, і до того ж контролює тиск у системі для безпеки та довговічності використання побутової техніки та сантехнічного обладнання, оскільки високий тиск води в системі водопроводу, який буває у багатоквартирних будинках, що негативно впливає на все обладнання та крани, підключені до системи. Чищення або регенерація редуктора тиску з вбудованим сітчастим проточним фільтром здійснюється прямим або зворотним промиванням при відкритті вручну або автоматично в залежності від моделі спеціального краніка - цю процедуру потрібно робити не рідше одного разу на місяць.

Для магістральних фільтрів механічної очистки, призначених для вхідної води в квартиру, зазвичай використовують поліпропіленові картриджі з мікронністю від 5 до 20 мкм. Картриджі з активованим вугіллям, як правило, використовуються як остання стадія очищення в системі та можуть видаляти хлор та жовтий відтінок води. У разі вибору між карбон блоком або гранульованим картриджем для підготовки води для побутових потреб останній цілком підійде. Якщо водопровідна вода містить залізо не більше 1 мг/л, можна використовувати картриджі, які очищають воду від заліза.

Системи пом'якшення води для квартири.

Позначення "м'яка" та "жорстка" вода - умовні. Вода з великим вмістом солей лужноземельних металів кальцію і магнію називається "жорсткою водою", оскільки речі, випрані в такій воді жорсткіші на дотик, а з низьким вмістом солей - "м'якою водою". Для пом'якшення води у квартирі слід привести до норми показники вмісту у воді солей жорсткості – гідрокарбонати кальцію та магнію.

Системи пом'якшення води для квартири.

гарантована наявність м'якої води в кожному крані значно знижує утворення вапняного нальоту та спрощує процес збирання.

виключення можливості утворення накипу в бойлері, пральній та посудомийній машині, що значно продовжує термін служби нагрівальних елементів

покращення стану шкіри та волосся завдяки відсутності агресивних речовин у воді

мінімальне обслуговування системи пом'якшення води: достатньо лише періодично досипати сіль у спеціальний бак, а решту функцій виконає фільтр.

Для пом'якшення води в квартирі є спеціальні фільтри для пом'якшення води, які є компактним корпусом кабінетного типу з ємністю, заповненою іонообмінною смолою, і баком для сольового розчину. Пом'якшення води в таких фільтрах здійснюється іонним обміном, коли катіони кальцію та магнію води замінюються на іони натрію, закріплені на поверхні іонообмінної смоли. При виснаженні ресурсу смоли вона регенерується - промивається сольовим розчином, який виходить з таблетованої солі, що знаходиться в баку. У сучасних фільтрах вся робота та регенерація відбуваються в автоматичному режимі, керованому спеціальним клапаном. При виборі фільтра-пом'якшувача, зверніть увагу на фільтр-пом'якшувач води Ecosoft FU1018CABCE, який є одночасно і найбільш компактним і ефективним, економно споживає сіль для регенерації, автоматизований та безшумний. увагу на фільтр для пом'якшення та видалення заліза Ecosoft FK1035CABCEMIXC.

Якщо кабінетна установка пом'якшення води з якихось причин не підходить, слід є таке рішення як картриджні проточні фільтри-пом'якшувачі від накипу, які точково врізаються в систему водопроводу безпосередньо перед побутовими приладами - пральною, посудомийною машиною або бойлером, а деякі моделі можуть встановлювати на усю квартиру. Усередині фільтра знаходиться картридж з матеріалом, який здатний додавати у воду певну кількість реагенту, що перешкоджає утворенню накипу та опадів. Обслуговування фільтра зводиться до заміни картриджа або до поповнення реагентного матеріалу всередині фільтра.

Безреагентна система очищення води для квартири.

Інноваційний підхід до боротьби з накипом - безреагентні фільтри, які використовують новий принцип на воду. Електричні імпульси, створювані обладнанням, запобігають випаданню солей кальцію та магнію в осад, а електричне поле призводить до утворення нанокристалів, які не перетворюються на накип. Наприклад, фільтр для води BWT AQA Nano дозволяє уникнути витрат на купівлю реагентів. Електромагнітний фільтр води не змінює склад води, але перешкоджає утворенню накипу, забезпечує продовження терміну використання побутової техніки та її стабільну ефективну роботу споживає мінімум електроенергії та забезпечує високу продуктивність до 1,5 кубометрів/год.

Системи пом'якшення води для квартири.

Найбільш ефективною системою очищення води у квартирі є комбінована система, що складається з різного набору систем фільтрів, де основний ступінь очищення води відбувається у комплексній системі очищення води кабінетного або колонного типу.

Комбінована система очищення води для квартири може складатися з таких фільтрів:

На вході подачі води встановлюється фільтр механічного очищення, який видаляє пісок, іржу, мул, захищає фільтр-пом'якшувач та побутові прилади.

Далі встановлюється фільтр-пом'якшувач води, який прибирає наліт, працює в автоматичному режимі.

Після фільтра-пом'якшувача у трубопровід монтується вугільний постфільтр, який видаляє запах хлору.

Після постфільтра встановлюється ультрафіолетовий фільтр знезаражувач, який вбиває бактерії та віруси. Усі 4 етапи води дозволяють очистити воду для побутових потреб, а для того, щоб зробити її ідеальної питної якості, потрібна установка зворотного осмосу.

Установка фільтра зворотного осмосу , який робить воду вищого ступеня очищення, проганяючи її через три передфільтри, один вугільний постфільтр, осмотичну мембрану, яка видаляє віруси та бактерії, а також завершує очищення води її мінералізацією. Така вода за своїми властивостями нагадує талу воду.

Контакти

Для професійного проектування та підбору системи очищення води для квартири або дому звертайтесь до компанії “БТ-Сервіс” за телефонними номерами

+380 (44) 225-63-32
+380 (67) 551-57-87