Вентиляція у приватному будинку, квартирі, офісі – підбір систем вентиляції з рекуперацією | БТ-сервіс
Доставляємо БЕЗКОШТОВНО по Україні!

Системи вентиляції в приватному будинку, квартирі, офісі

image-1image-1

Системи веніляції у приватному будинку

icon-request-quote Безкоштовний виїзд на об'єкт та підготовка комерційної пропозиції у Києві та Київській області

icon-auto-fix Розробка індивідуального інженерного рішення під дизайнерський проект клієнта

icon-request-quote Професійний підбір оптимального енергоефективного обладнання

icon-questions Технічна підтримка – виділений фахівець, закріплений за клієнтом

Замовити
image-1image-1

Системи вентиляції у квартирі

Безкоштовний виїзд на об'єкт та підготовка комерційної пропозиції у Києві та Київській області

Розробка індивідуального інженерного рішення під дизайнерський проект клієнта

Професійний підбір оптимального енергоефективного обладнання

Технічна підтримка – виділений фахівець, закріплений за клієнтом

Замовити
image-1image-1

Системи веніляції в офісі

Безкоштовний виїзд на об'єкт та підготовка комерційної пропозиції у Києві та Київській області

Розробка індивідуального інженерного рішення під дизайнерський проект клієнта

Професійний підбір оптимального енергоефективного обладнання

Технічна підтримка – виділений фахівець, закріплений за клієнтом

Замовити
image-1image-1

Системи вентиляції на складі

Безкоштовний виїзд на об'єкт та підготовка комерційної пропозиції у Києві та Київській області

Розробка індивідуального інженерного рішення під дизайнерський проект клієнта

Професійний підбір оптимального енергоефективного обладнання

Технічна підтримка – виділений фахівець, закріплений за клієнтом

Замовити

Кроки взаємодії

Системи вентиляції у приватному будинку, квартирі, офісі

Ви втомилися від душного та затхлого повітря у своєму будинку, квартирі чи офісі? Вас турбує якість повітря, яким ви дихаєте? У такому разі вам необхідно звернути увагу на систему вентиляції у приміщенні.

Вентиляція – це процес обміну повітря у приміщенні на свіже повітря з вулиці, видалення забруднювачів та регулювання температури та вологості повітря. Вона необхідна для підтримання гарної якості внутрішнього повітря та створення здорової обстановки для життя та роботи. Належна вентиляція в будинку має вирішальне значення для видалення вологи та запобігання утворенню цвілі, а також для усунення забруднюючих речовин у приміщенні, таких як окис вуглецю та леткі органічні сполуки.

Типи систем вентиляції.

Системи вентиляції за призначенням можуть бути припливними, витяжними та припливно-витяжними. За принципом спонукання системи - з природним та механічним спонуканням.

service-image

Найбільш базовий варіант - природна вентиляція, в якій подача свіжого повітря, а точніше заміщення витяжного, здійснюється через нещільність конструкцій, що захищають (кватирки, фрамуги, жалюзі, припливні клапани і т.п.), або з вулиці через відкриті вікна в режимі провітрювання .До переваг такого способу вентиляції можна віднести хіба що його доступність, а ось недоліків набагато більше:

icon-flip-camera-android відсутність будь-якого очищення повітря, що надходить з вулиці

icon-flip-camera-android високий рівень шуму з вулиці

icon-flip-camera-android неможливість підтримки необхідної температури та заданого рівня вологості

icon-flip-camera-android енергетична неефективність (взимку дороге тепло випаровується на вулицю через відкриті вікна, а влітку до приміщення потрапляє розпечене повітря, яке потрібно якось охолоджувати), при цьому витрати на опалення в зимовий період збільшуються на 30%, а в літні витрати на кондиціювання зростають до 70%

icon-flip-camera-android зниження рівня безпеки у зв'язку з відкритими кватирками або вікнами

icon-flip-camera-android відсутність можливості автоматизації системи вентиляції

Таку систему вентиляції можна удосконалити хіба що за допомогою природних витяжних каналів або каналів з механічним спонуканням (витяжними вентиляторами) . Основними недоліками таких комбінованих систем є їх абсолютна енергонеефективність та відсутність підготовки припливного повітря. Як результат - збільшення енергоспоживання будівлі та зниження комфорту перебування у ньому.

Припливно-витяжна система вентиляції з механічним спонуканням

Припливно-витяжні системи вентиляції з механічним спонуканням бувають як роздільними (незалежні одна від одної система припливу та система витяжки повітря) так і комбінованими - із застосуванням рекуператорів/регенераторів.

Роздільна припливно-витяжна система вентиляції

Перевагами окремих систем вентиляції є:

icon-sentiment-satisfied дозволяють підготувати припливне повітря залежно від потреб: підігріти, охолодити, зволожити, осушити, відфільтрувати (регулюючи при цьому рівень фільтрації), ароматизувати, дезодорувати

icon-sentiment-satisfied незамінність при використанні в комерційних приміщеннях, де необхідний високий рівень фільтрації повітря, точність підтримки регулювання вологості, ароматизація або видалення сильних запахів (кухні місць громадського харчування, виробничі підприємства та складські приміщення, нічні клуби тощо)

Основні недоліки окремих систем вентиляції:

icon-sentiment-dissatisfied низька енергоефективність, тому що різниця в температурі припливу та витяжки повітря особливо в зимовий та літній період має усуватися за рахунок додаткових витрат електроенергії

icon-sentiment-dissatisfied вартість таких систем сильно залежить від додаткових опцій обладнання, що виконують перелічені вище функції

icon-sentiment-dissatisfied для правильного балансу повітрообміну в будівлі, де використовується роздільна припливно-витяжна система вентиляції, потрібен високий технічний рівень інженера-проектувальника на етапі розрахунку системи вентиляції та інженера пуско-наладчика на етапі запуску.

Припливно-витяжна система вентиляції з рекуператором

service-image

Припливно-витяжні системи з механічним спонуканням та із застосуванням рекуператорів/регенераторів тепла найбільш ефективні та технологічні, характеризуються низькими експлуатаційними витратами.

Тому найбільш оптимальним інженерним рішенням для реалізації у приватному будинку чи квартирі є встановлення припливно-витяжної системи з рекуператором/регенератором, енергоефективність якої становить 80-95% (залежно від моделі та умов експлуатації).

Пластинчасті рекуператори, роторні регенератори та рекуператори з проміжним теплоносієм (гліколеві рекуператори) - це типи теплообмінників, які використовуються в системах вентиляції для підвищення енергоефективності та якості повітря в приміщенні. Принцип роботи цих пристроїв заснований на перенесенні теплоти витяжного повітря для підігріву вхідного потоку повітря в холодну пору року. Всі ці види рекуператорів повітря призначені для значного зниження споживання енергії, необхідної для нагрівання або охолодження повітря, що призводить до зниження рахунків за електроенергію та зменшення впливу на довкілля. У пластинчастих рекуператорах потоки витяжного та припливного повітря рухаються каналами, а передача теплоти між цими потоками здійснюється через тонкі стінки алюмінієвого або ентальпійного теплообмінника.

Переваги пластинчастих рекуператорів повітря:

icon-sentiment-satisfied надійність та довговічність через відсутність рухливих частин

icon-sentiment-satisfied ефективність (ККД) пластинчастих рекуператорів становить близько 70 - 90%

icon-sentiment-satisfied підходять для країн із помірним кліматом

Основні недоліки окремих систем вентиляції:

icon-sentiment-dissatisfied утворення конденсату на пластинах та його замерзання при негативних температурах зовнішнього повітря. У таких рекуператорах необхідно передбачити заходи щодо запобігання конденсату, наприклад, попередній підігрів припливного повітря до температур, що виключає утворення вологи, наявність байпасу для відтайки, а також обов'язковий відведення конденсату через дренаж.

icon-sentiment-dissatisfied ефективність (ККД) пластинчастих теплообмінників значно знижується при реалізації заходів щодо попередження утворення конденсату

icon-sentiment-dissatisfied перетікання забрудненого повітря, що видаляється в свіже зовнішнє припливне повітря

Побутовий рекуператор (вентилятор із рекуперацією тепла)

service-image

Побутовий рекуператор тепла є базовим типом системи вентиляції, який допомагає підтримувати стабільну якість повітря, рівень вологості та температури в приміщенні, знизити споживання енергії та підвищити комфорт у будинку, забезпечуючи постійну подачу свіжого відфільтрованого повітря, а також рекуперацію тепла з відпрацьованого повітря. Рекуператор працює, замінюючи сперте, забруднене повітря в приміщенні на свіже, відфільтроване зовнішнє повітря. Витяжне тепло з приміщення проходить через теплообмінник і нагріває його, а потік повітря з вулиці, проходячи через цей же теплообмінник, знімає з нього тепло, потрапляючи в приміщення підігрітим. Це допомагає зменшити кількість енергії, необхідної для нагрівання або охолодження повітря, що входить.

Переваги побутового рекуператора:

icon-sentiment-satisfied бюджетне рішення для невеликих приміщень з готовим ремонтом - для встановлення такого рекуператора достатньо пробити отвір у стіні та підключити до нього електроживлення

icon-sentiment-satisfied не вимагає опускання стель для повітроводів як у випадку з центральною системою вентиляції

icon-sentiment-satisfied покращує якість повітря, допомагає знизити концентрацію забруднюючих речовин та забруднюючих речовин, таких як пил, алергени та леткі органічні сполуки, які можуть викликати проблеми зі здоров'ям

icon-sentiment-satisfied підвищена енергоефективність (ККД до 90%): рекуперуючи тепло з витяжного повітря і використовуючи його для попереднього нагріву свіжого повітря, що надходить, побутовий рекуператор знижує кількість енергії, необхідної для нагрівання або охолодження повітря. Це призводить до зниження рахунків за електроенергію та меншого вуглецевого сліду.

icon-sentiment-satisfied допомагає підтримувати постійну температуру та рівень вологості в приміщенні, що підвищує комфорт та знижує ризик виникнення проблем, пов'язаних з вологістю, таких як зростання плісняви.

Недоліки побутового рекуператора:

icon-sentiment-dissatisfied обмеження за продуктивністю - підходить виключно для невеликих приміщень побутового призначення, як правило, такий рекуператор встановлюється на кожну кімнату

icon-sentiment-dissatisfied не підходить для дизайнерських ремонтів, у яких пріоритет - мінімум деталей на стінах, так як така система, вбудована у стіну весь час на очах

icon-sentiment-dissatisfied не підходить для приміщень в дуже галасливій місцевості, оскільки в ньому немає особливої шумоізоляції і звуки з вулиці можуть проникати в приміщення.

Загалом, побутовий рекуператор – це ефективний спосіб покращити якість повітря у приміщенні та підвищити енергоефективність житлових приміщень. Це може бути особливо корисно в нових, щільно закритих будинках, де природна вентиляція обмежена і потрібно знайти бюджетне рішення для вентиляції приміщень, при тому, що воно було б досить енергоефективним.

Регенератор повітря (роторний регенератор) - найбільш ефективне іншенерне рішення для приватного будинку чи квартири

service-image

Теплообмінник у вигляді роторного барабана, виготовлений плоскими і гофрованими стрічками, що чергуються з алюмінієвої фольги підвищеної теплопровідності, який передає тепло повітря, що видаляється з приміщення, що подається в приміщення за допомогою повільного обертання. Повертає до приміщення не тільки тепло, а й частину вологи, що виділяється при теплообміні. Це не тільки підвищує ККД системи вентиляції, але й допомагає підтримувати всередині будівлі комфортний рівень вологості, необхідний для здоров'я людини.

Переваги регенераторів повітря:

icon-sentiment-satisfied середньорічний ККД до 92%

icon-sentiment-satisfied барабан-теплообмінник, що постійно обертається, не замерзає

icon-sentiment-satisfied повертає до приміщення вологу, що виділяється при теплообміні

icon-sentiment-satisfied не потрібно дренаж для відведення конденсату, що виділяється при теплообміні

icon-sentiment-satisfied підходять для країн із холодним кліматом

icon-sentiment-satisfied перемішування потоків до 0,1%, що суттєво знижує перетікання запахів

Недоліки регенераторів повітря:

icon-sentiment-dissatisfied наявність додаткового мотора для обертання роторного барабана може бути фактором зниження довговічності порівняно з пластинчастим теплообмінником

icon-sentiment-dissatisfied незважаючи на вкрай низький відсоток перемішування потоків повітря, повністю позбутися перетікання запахів з повітря, що видаляється в свіжий подається з вулиці в системах вентиляції з рекуперацією неможливо.

Рекуператор із проміжним теплоносієм (гліколевий рекуператор)

Рекуператор із проміжним теплоносієм – це дві окремі системи (припливна та витяжна) вентиляції, об'єднані через фреонопроводи. У гліколевих рекуператорах використовують дві групи рекуперативних рідко-повітряних теплообмінників. Одна група розміщується в каналах повітря, що видаляється, а інша - в припливних установках. У припливну систему вентиляції встановлюється теплообмінник, який подається нагрітий витяжним повітрям теплоносій, а у витяжній системі розміщується теплообмінник, який забирає тепло з витяжного повітря. Обидві групи теплообмінників з'єднані трубопроводами в замкнутий циркуляційний контур, який за допомогою насоса переміщається проміжний теплоносій (вода або розчин етиленгліколю, що незамерзає, хлористого кальцію і т.п.).

Переваги рекуператорів із проміжним теплоносієм (гліколевих рекуператорів):

icon-sentiment-satisfied підходить для модернізації існуючих окремих припливно-витяжних систем вентиляції.

icon-sentiment-satisfied дозволяє підвищити ККД окремих систем вентиляції до 55%.

icon-sentiment-satisfied відсутність перенесення забрудненого повітря, що видаляється в потік припливного чистого повітря

icon-sentiment-satisfied можуть встановлюватися на потужні промислові системи, продуктивність яких становить від 500 до 150 000 м.куб./год.

Недоліки рекуператорів із проміжним теплоносієм (гліколевих рекуператорів):

icon-sentiment-dissatisfied висока вартість

icon-sentiment-dissatisfied менша ефективність порівняно з пластинчастими та регенеративними теплообмінниками

icon-sentiment-dissatisfied розрахунок параметрів повітряних потоків та типу таких систем вимагають скрупульозного професійного розрахунку.

Для того, щоб система вентиляції будівлі була ефективною, необхідно провести правильний розрахунок системи та розробити проектну документацію згідно з нормами ДБН, затвердженими Державною інспекцією архітектури та мостобудування України, яка повинна лягти в основу реалізації проекту.

Розподіл та повітрообмін системи вентиляції здійснюється через повітроводи.

service-image

Повітропроводи

Повітропроводи - це спеціальні конструкції, які використовуються для транспортування повітря з однієї точки до іншої в системах вентиляції повітря. Вони зазвичай складаються з металевих або пластикових труб та сполучних елементів, які забезпечують герметичність з'єднань. Матеріал вибирається в залежності від конкретних вимог до системи вентиляції, таких як тиск повітря, температурний діапазон і рівень забруднення повітря. (Підходять для монтажу в підлозі, стінах і стелі). Для ефективної роботи системи вентиляції та кондиціювання повітря необхідно правильно спроектувати та встановити повітроводи. Вони повинні бути герметичними, щоб уникнути витоків повітря, а також відповідати вимогам пропускної здатності, щоб забезпечити достатній повітрообмін у будівлі. Крім того, повітропроводи регулярно очищають та обслуговують, щоб уникнути накопичення забруднень, які можуть негативно вплинути на якість повітря у будівлі.

service-image

Проект системи вентиляції

Проект системи вентиляції з природним та механічним спонуканням необхідний для розрахунку оптимального температурно-вологісного режиму та створення повітряного середовища, що відповідає гігієнічним нормам та технологічним вимогам. У процесі проектування виконується підбір установок, догрівів або охолодження припливного повітря, систем зволоження або осушення, фільтраційні елементи, баланс повітрообміну всіх зон будівлі. аеродинамічний опір. Враховуються можливі розташування основного обладнання та допоміжних елементів, а також точки існуючих випусків каналізації для збору дренажу та розрахунку дренажної траси з допустимим ухилом. Переваги та необхідність проектування систем вентиляції у будинках неможливо переоцінити. Якщо в приміщенні немає правильної системи вентиляції, це може призвести до неприємних наслідків для здоров'я людей, які перебувають у цьому приміщенні, а також може призвести до зниження продуктивності працівників. З іншого боку, якщо система вентиляції правильно розроблена та встановлена, вона забезпечує комфортний клімат у будівлі, підтримує оптимальний рівень вологості та якості повітря, знижує ризик захворювання на алергію та респіраторні захворювання, а також допомагає зменшити витрати на енергію для опалення та охолодження приміщення. Тому проектування систем вентиляції є важливою складовою будівельного процесу та потребує кваліфікованих фахівців, які зможуть розробити оптимальне рішення для кожної конкретної будівлі.

image-1image-1

В офісі або будь-якій іншій комерційній будівлі вентиляція є дуже важливою. Погана вентиляція може призвести до "синдрому хворих будівель", при якому мешканці відчувають такі симптоми як головний біль, запаморочення та втома. Система вентиляції на робочому місці довела свою ефективність у збільшенні продуктивності працівників та зменшенні кількості пропущених днів на роботі.

У компанії “БТ-Сервіс” ми розуміємо важливість вентиляції для створення здорового та комфортного перебування у приміщенні. Наша команда фахівців допоможе оцінити ваші потреби у вентиляції та надати індивідуальне інженерне рішення для забезпечення оптимальної якості повітря у приміщенні.

Контакти

Не дозволяйте поганій вентиляції впливати на ваше здоров'я, самопочуття та продуктивність. Для проектування або підбору системи вентиляції приватного будинку, котеджу, квартири або офісу звертайтесь до компанії "БТ-Сервіс" за телефонами

icon-sentiment-dissatisfied +380 (44) 225-63-32
+380 (67) 551-57-87