Як встановити кондиціонер?| інтернет-магазин БТ-Сервис
Доставляємо БЕЗКОШТОВНО по Україні!

Як встановити кондиціонер?

Установка кондиціонера своїми руками вимагає не лише спеціальних навичок, а й певного інструменту, а також витратних матеріалів. І якщо розхідники для встановлення кондиціонерів можна купити, то навички так просто не придбаєш. Тому установка кондиціонера самостійно може призвести до втрати гарантії виробника або просто загрожує поломкою пристрою. Ми радимо встановлювати кондиціонер за допомогою кваліфікованих майстрів, яких компанія "БТ-Сервіс" (bt-service.com.ua) завжди готова вам порекомендувати.

Однак інформація про те, як самостійно встановити кондиціонер, стане вам у нагоді, якщо ви хочете простежити за якістю установки придбаного пристрою.

Вибір місця монтажу обох блоків спліт-системи.

Для внутрішнього блоку:

  • мінімальна відстань від стелі – 15 см, від стін ліворуч та праворуч від блоку – 30 см і до найближчої перешкоди потоку холодного повітря (спереду) – 150 см;
  • щоб не застудитися, рекомендуємо встановлювати внутрішній блок таким чином, щоб потік холодного повітря не дмухав безпосередньо на вас. Цього можна досягти, якщо повісити внутрішній блок над диваном, ліжком або місцем, де ви проводите найбільше часу.

 

Для зовнішнього блоку:

  • найзручнішим варіантом установки, з урахуванням необхідності обслуговування, є місце під вікном або праворуч від вікна;
  • Довжина траси, що з'єднує внутрішній та зовнішній блоки, повинна становити від 1,5 до 6 м, укорочувати або подовжувати цю відстань не рекомендується.

 

Також повинні враховуватися інші технічні характеристики, зазначені в паспорті пристрою, наприклад, допустимий перепад висот між зовнішнім і внутрішнім блоком.

Закріплення монтажної пластини внутрішнього блоку

Розмітка на стіні з використанням рівня. Важливо встановити блок рівно, а також враховувати мінімальні відстані, зазначені у п.1.

Свердління отвору у стіні

Через наскрізний отвір у зовнішній стіні проходять труби та електричні кабелі, тому діаметр отвору має бути не менше 5 см. Як варіант, можна зробити кілька отворів меншого діаметра для кожної трубки та кабелю. Отвори необхідно свердлити з невеликим ухилом униз.

Монтаж зовнішнього блоку

Найтехнічніший складний етап установки. Встановити зовнішній блок кондиціонера найшвидше не вдасться - потрібен помічник. Блок монтується на кронштейни, які заздалегідь кріпляться до стіни. Зовнішній блок не повинен примикати до стіни, кронштейни зазвичай зроблені з урахуванням цієї вимоги. Роботи слід проводити з максимальною обережністю. Щоб не впустити блок або не випасти самому, застосовуйте мотузкову страховку.

Прокладання траси для кондиціонера

Мідні труби ріжуться за допомогою труборізу і акуратно згинаються, щоб не з'явилися тріщини на згині. Торці обрізаної труби повинні бути зачищені, щоб не було задирок. Кінці труб вальцюються, після чого труби прикручуються до відводів блоків.

Вакуумування

Вакуумування – це видалення з траси повітря, а разом із ним вологи тощо. Виготовляється з допомогою вакуумного насоса, з манометром. Після вакуумування траса наповнюється холодоагентом (фреоном).

Підключення кабелів та пробний запуск

Залишилося перевірити, як все з'єднано, та підключити кондиціонер до живлення. Якщо всі етапи виконані правильно, залишилося лише закрити короб із трасою.

Прочитавши цю інструкцію, ви вже маєте уявлення про те, як правильно встановити кондиціонер у квартирі.

Але ми рекомендуємо скористатися послугами кваліфікованих фахівців. Адже практично всі поломки кондиціонерів відбуваються через помилки при установці. Так, всі фахівці - теж люди, але повірте: ймовірність припуститися помилки при самостійній установці у вас набагато вище, ніж у досвідченого майстра.

Нехай ваш кондиціонер прослужить довго!