Доставляємо БЕЗКОШТОВНО по Україні!

Спільна вентиляція туалету та ванної під ключ

У цій категорії немає товарів.

Якщо ви самостійно будували житло, довелося продумати всі дрібниці. У приватних будинках вентиляція буває двох типів: природною та примусовою. Перший тип присутній у будівлях, виконаних з матеріалів, що мають «дихаючу» властивість. Але якщо будинок збудований з герметичних – потрібно створити примусову вентиляцію. Щоб виконати такий вид циркуляції повітря, враховують такі параметри: обсяг простору ванної кімнати, кількість людей, що проживають у будинку.

Система вентиляції у ванній кімнаті на основі природного типу ґрунтується на створенні натурального припливу повітря та відведенні його за допомогою вентиляційних шахт. Для подачі нових повітряних мас встановлюють кліматичні або припливні клапани. Вони зазвичай розташовуються лише на рівні від 2 метрів. Припливний клапан можна вмонтувати в несучі конструкції та в зону під підвіконня або з боків від склопакета. Щоб уникати протягів, потрібно ці клапани встановлювати так, щоб повітря, що надходить, зігрівалося від батарей в холодну пору року.

У ванну кімнату свіже повітря натуральним чином потрапляє через щілини в дверях. Існує такий тип дверей для таких приміщень, в якому є спеціальні вентиляційні отвори, розташовані в нижній частині. Вихідний канал правильно розташовувати у верхній частині стіни. Він спрямований по вертикалі. Якщо все зробити правильно, утворення вогкості та цвілі не буде. Однак обговорити інші типи відведення та припливу повітря може бути актуальним для вас.

Вентиляція ванної кімнати: показник повітрообміну

Існує конкретний параметр, що відображає, скільки повітря в метрах кубічних циркулює в просторі за одну годину. Так, важливо, щоб у приміщенні відбувався обмін повітря не менше 25 м3 за годину. Точний розрахунок виробляється з обсягу простору. Але ще більш ретельні цифри можна отримати, якщо врахуйте загальну квадратуру і місце розташування кімнати. Як виконати пристрій вентиляції у ванній-допоможуть розібратися спеціалісти BTservice. Вони допоможуть продумати, яка система підійде для конкретного випадку:

  • природна вентиляція;
  • примусовий тип, що ґрунтується на спеціальному обладнанні накладного типу;
  • система з урахуванням припливних каналів;
  • пристрій з ґратами та отворами у двері.

Як уже згадано вище, природна вентиляція у ванній кімнаті у приватному будинку заснована на натуральній циркуляції, припливі повітря та його відводі через шахти. Все продумується ще на певному циклі будівництва житла. Канали відведення мають бути прямими, без вигинів та кутів. Їх важливо періодично прочищати. Діаметр вивідного каналу завжди більше 10 см. Для оптимальної роботи вихід каналу розташовується не нижче рівня в п'ять метрів.

Якщо ж потрібно організувати примусову вентиляцію, дотримуються таких правил. Потрібно вбудувати накладні вентилятори. Це невеликі пристрої з мінімальним дизайном. Потужність накладної моделі розраховується виходячи з площі та кількості осіб. Наші співробітники допоможуть зробити розрахунок, запропонують відмінні варіанти та виконають монтаж.

Канальне обладнання - система вентиляції ванної кімнати

Якщо простір велике, потрібно використовувати канальні прилади. Монтувати обладнання канального типу важливо якомога ближче до отвору витяжки. Однак є один нюанс: деякі власники житла, виконуючи всі роботи самостійно, забувають про те, що можливе проникнення повітря з вулиці! Проти цього процесу обов'язково встановлюються зворотні клапани. У такому разі вентиляція у ванній приватній оселі буде правильною, ефективною.

Важливий момент – герметизація вихідного отвору. Також варто звернути увагу, що канальні вентилятори супроводжуються монтажем люка, через який періодично перевіряють стан роботи обладнання. Його потужність ґрунтується на розмірі приміщення. Занадто потужні пристрої витрачатимуть багато енергії, що позначиться на комунальних платежах. Ефективність такого пристрою не буде виправданою. Тому, щоб вентиляція для ванної кімнати в приватному будинку була виконана правильно, варто звернутися до професіоналів компанії BTservice.